TOSYALI ONLINE

1993 yılında yatırımına başlanan tesisimiz 1994 yılında üretime başlamıştır. 1995 yılında üretim matrislerine köşebent demiri de eklenmiştir. 2001 yılında yapılan yatırımla 2. Haddehanesi de kurulmuş olup mevcut kapasitesi 2 katına çıkmıştır. Ve ürün grubuna IPN-UPN-IPE profil de eklenmiştir. İskenderun Tosyalı Demir Çelik haddehane tesisleri 13.000 m2 kapalı olmak üzere toplam 17.667 m2 alan üzerine kurulmuştur. Yıllık üretim kapasitesi 550.000 ton / yıldır.

Tosyalı Demir Çelik tesisimizde ;

standart ve özel boy üretimler yapılmaktadır.

Ürettiğimiz tüm ürünler için döküm bazlı ; çekme testi, kimyasal test, bükme testi ve çentik darbe testi kendi laboratuvarlarımızda yapılmaktadır.

Tüm kalite sistemi dokümantasyonlarının takip ve kontrolü QDMS sistemi kullanılarak yapılmaktadır. Ürünlerimize ait her türlü bilgi SAP sistemi veri tabanımızda kayıt altına alınmaktadır. Özellikle ürün paket etiketleri üzerinde bulunan barkod sistemi ile müşteriye ulaşıncaya kadar izlenebilirlik sağlanmaktadır.

Tosyalı Demir Çelik’te bu ürünler 130x130 mm ve 150x150 mm kesitli kütüklerin 1.250 °C derecelere kadar fırında ısıtılarak dönen merdanelerin arasından sıcak şekil verme yoluyla üretilerek yapılmaktadır. Özellikle sıcak şekil verilerek yapılan bu malzemeler tane boyutlarının homojen olarak küçülmesinden kaynaklı daha mukavemetli bir yapıya kavuşmaktadır.

Ürettiğimiz bu malzemeler başta enerji nakil hatları olmak üzere, çelik konstrüksiyon olan bütün yapılar, makine imalatı yapılan tüm endüstrilerde ve çeşitli yapılarda kullanılmaktadır.

33 ülkeye ürünlerini ihraç eden Tosyalı Demir Çelik, yurt içinde ve yurt dışında; ülkeye, insana ve doğaya katkı sağlayacak yatırımlarına ve sektöre yön veren çalışmalarına devam etmektedir.